Búcsúk Egerben

2015. 08. 30. Augusztus 30-án vasárnap 2 templombúcsú lesz Egerben:

a délelőtt 11 órakor kezdődő (Szabó József spirituális atya által bemutatott) szentmisével ünneplik a Lajosvárosi-plébániatemplom búcsúját, ahol a körmenet után az egyházközség tagjai a jelenlévőket agapéra is várják.

Délután 4 órakor kezdődik a Rókus kápolna búcsúja, amely Eger Város fogadalmi búcsúünnepe a több mint 300 évvel ezelőtti pestisjárvány elmúltáért.

Lengyel nyelvű szentmise a Szent Antal templomban

2015. 06. 28. Július és augusztus hónapban minden vasárnap 10 órától lengyel nyelvű szentmise lesz a Dobó téri Szent Antal templomban.

Szent István király ünnepe - az ünnepi szentmise a Bazilikában lesz

2015. 08. 19. A hagyományoknak megfelelően 17.30-kor Érsek atya vezetésével lesz a kenyérmegáldással egybekötött ünnepi szentmise, de az időjárásra tekintettel idén nem a Várban, az egykori székesegyház falmaradványai között, hanem a Bazilikában!
Mindenkit szeretettel hívunk.

Plébániai napközis tábor

2015. 06. 20. A nyári hagyományos plébániai napközis tábor (az ún. oratórium) augusztus 11-15 között lesz.

Búcsúk Egerben

2015. 08. 02. A Barátok templomában a porciunkula búcsú augusztus 1-jén, szombaton este a 6 órai szentmisével kezdődik, amit 9 órakor keresztúti ájtatosság és éjfélig tartó szentségimádás követ. Vasárnap 6, 8, 9 és 12 órakor lesznek szentmisék. A búcsú du. 5 órakor a Gonda Imre atya által bemutatott szentmisével ér véget, amelyben a betegek szentségét is kiszolgáltatják.

Augusztus 2-án, vasárnap a Hatvani temetőkápolna Havas Boldogasszony búcsúját a 16.30-kor kezdődő és körmenettel végződő szentmisében tartjuk, de a temető kápolnájában 9.30-kor is lesz szentmise. Másnap, augusztus 3-án reggel 8.00 órakor a temetőben eltemetettekért végezzük a szentmisét.
Hálásan köszönjük mindazoknak a segítségét, akik a búcsú előkészítésében, megszervezésében munkájukkal és adományaikkal közreműködtek.

33. Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat

2015. 07. 19. Július 15-19. között rendezik meg a 33. Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlatot, amelynek részletes programját ide kattintva olvashatjuk.
A lelkigyakorlatot megnyitó - szerda este 6 órakor kezdődő - szentmisét, melyen a Bazilika ifjúsági kórusa fog énekelni, Érsek atya fogja végezni.
A találkozó mottója: Járd végig!

2015. 06. 06. A Bazilikában megkezdődött a második jegyeskurzus.
Szombatonként 15.30-ra hívjuk és várjuk az ez évben a Bazilikában, és a Dobó téri Szent Antal templomban házasságot kötni szándékozó jegyespárokat.

Jézus Szíve litánia

2015. 05. 30. Június a Jézus Szíve tiszteletére szentelt hónap, ezért a hónap minden napján
az esti szentmise után közösen el fogjuk imádkozni a Jézus Szíve litániát
a felajánló imádsággal.

Seregély István érsek gyémántmiséje

2015. 06. 14.    A Bazilikában június 27-én, szombaton délelőtt 10 órakor lesz Seregély István
   nyugalmazott egri érsek gyémántmiséje.

Papszentelés

2015. 06. 14.
Június 20-án, szombaton a Bazilikában a délelőtt 10 órakor kezdődő szentmise keretében lesz a DIAKÓNUS ÉS PAPSZENTELÉS,
amelyre az Érseki Papnevelő Intézet nagy szeretettel hívja és várja a Kedves Testvéreket.

Imádkozunk az újonnan szentelt diakónusokért és papokért, hogy Isten bőséges áldása kísérje szolgálatukat!
Ternyák Csaba érsek ezen a napon pappá szenteli Füleczki István, Strahl Péter, Zsova János és Versler Sándor diakónusokat valamint diakónussá szenteli Bakos Tamást. bővebben>>

Fiúkórus és orgonaünnep

2015. 06. 14. A FIÚKÓRUS ÉS ORGONAÜNNEP rendezvény kapcsán a Bazilikában június 20-án, szombaton du. 5 órakor orgonakoncert lesz, június 21-én vasárnap a délelőtt 10 órai szentmisén pedig az érseki fiúkórus fog énekelni.
A részletes program ide kattintva olvasható.

Tartósélelmiszer-gyűjtés

2015. 05. 30. A Verbiták júliusban Kőszegen gyermek és ifjúsági táborokat szerveznek, amelyhez élelmiszer-támogatást kérnek. Június 20-én fogják elvinni az addig összegyűjtött tartós élelmiszereket, amit a táborozók nevében előre is hálásan köszönnek.

Szent Antal - minorita - templom búcsúja

2015. 06. 06. Június 11-én, csütörtökön, a búcsút megelőzően a minorita templomban egyházmegyei
szentségimádási nap lesz.

Június 13-án szombaton Szent Antal napján,
ami egyben a Boldogságos Szent Szűz Szeplőtelen Szívének emléknapja is,
a Dobó téri Szent Antal templomban 17.00 órakor kezdődik
a búcsúi ünnepi szentmise a gyermekek megáldásával
és a liliomszenteléssel, amit Arthur atya végez.

Turisztikai hirdetés

2015. 06. 06. Június 12-én, pénteken (Jézus Szentséges Szívének ünnepén) délelőtt a Bazilikát turisták nem látogathatják, mert
  • 8 órakor a Ward Mária (Angolkisasszonyok) tanévvégi hálaadása (Te Deum),
  • 10 órától pedig kb. 1600 pedagógus és diák részvételével ún. Katolikus ISKOLA NAP lesz.

Böjte Csaba testvér a Bazilikában

2015. 05. 30. Június 2-án, kedden az esti szentmisét Böjte Csaba testvér (ferences szerzetes) fogja bemutatni, amely alatt a csíkszeredai Role együttes énekel. Az összegyűlt adományokkal Csaba testvér gyermekotthonait segítjük.

Hangversenyek a Bazilikában

2015. 05. 17. Május 22-én, pénteken az esti szentmise után (fél 8-tól) Mons Leidvin Takle norvég orgonaművész hálaadó hangversenye lesz, amelyre a belépés díjtalan.
A következő vasárnap - május 24-én - Pünkösd ünnepén az esti szentmisén a németországi Ruhrkohle Kórus énekel, azt követően pedig miskolci Classic Brass Quintettel együtt hangverseny adnak, amelyre a belépés díjtalan.

Elsőáldozás és bérmálkozás

2015. 04. 26. Egyházközségünkben
az elsőáldozás május 10-én a fél 9-es szentmisében,
a bérmálás pedig Pünkösdkor: május 24-én a 10 órai szentmisén lesz.

Lorettói litánia

2015. 05. 04. Május a Szűz Anya hónapja, ezért e hónap minden napján a Bazilikában
az esti szentmise előtt, 18.00 a lorettói litániát imádkozzuk.