(2019. 07. 14.)

1./ Ma, évközi 15. vasárnapon (július 14-én):

• Egerszalókon 10 órakor kezdődik a Kármel-hegyi boldogasszony búcsú, amelyre a Bazilika elől a 7 órai szentmise kezdetén gyalogos zarándoklat indul.
  • az Eged lábánál lévő Szent Donát szobornál a fertálymesterek részvételével tartandó imádságos áhitat fél 12-kor kezdődik

2./ A Verbita imaközösség kedden du. 5 órakor a bazilikai Jézus Szíve kápolnában tartja imaóráját.

3./ Csütörtökön délután Egerszalókon elkezdődik a vasárnap délig tartó 36. Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat.

4./ Szombaton

• Felsőtárkányban egyházmegyei szentségimádási nap lesz, amely de. 11 órakor szentségkitétellel kezdődik és du. a fél 6-kor kezdődő szentmisével zárul.
  • a Bazilikában az orgonák éjszakája program keretében 19.30-kor orgonabemutató hangverseny lesz.

5./ Következő vasárnap (július 22-én):

• a felsőtárkányi Mária Magdolna templom búcsúi szentmiséje fél 10-kor kezdődik, amelyet Szabó József Béla, teológiai tanár, főegyházmegyei zenei igazgató, aranymisés atya mutat be.
  • A Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlat fél 12-kor kezdődő záró szentmiséjét Ternyák Csaba érsek úr mutatja be.

6./ Hirdetjük továbbá:

• A Mátraverebély-Szentkúti Szent Anna búcsúra (2500,-Ft költséggel) autóbuszos zarándoklat szerveződik, amelyre a bazilika sekrestyéjében lehet jelentkezni. Az autóbusz július 28-án reggel 7 órakor indul a Telekessy utcából.
  • A nyári hónapokban is szeretettek várjuk a Kedves Testvéreket a Bazilikába a minden csütörtökön este fél 6-kor kezdődő szentségimádásra és a minden vasárnap este 18.15-kor kezdődő vesperás imádkozására.