Plébániánk képviselő-testülete

Az egyházmegyében 2014-ben választott képviselőtestületek 5 évre szóló megbízatása lejárt.
Eddigi munkájukat megköszönve életükre Isten bőséges áldását kívánjuk és kérjük!
Az új képviselőtestület megválasztásának folyamata lezárult, 2019. december 1-jén, advent első vasárnapján az este fél 7-es szentmisében volt az új képviselőtestület eskütétele.

Egyházközségünk képviselő-testületének hivatalból tagjai

Tóth Judit

Csizmadia István

Eger-Belvárosi Főplébánia plébánosa

• Született: Kisvárda, 1956.március 01.
  • Pappá szentelték: 1981. június 20.;
  • Életút:
    1981-84. Rakamaz, káplán
    1984-86. Nyíregyháza, káplán
    1986-88. Eger-Főplébánia káplán
    1988-90. Róma, ösztöndíjas
    1990-től Eger, Hittudományi Főiskola, teológiai tanár
    1990-99. érseki Papnevelő Intézet, spirituális
    1999-2000. Eger-Jézus Szíve, káplán
    2000-2008. szemináriumi rektor (teológiai tanár)
    2008.08.01- 2011.08.01. Mezőkövesd, I. plébános
    2011. 08. 01-től Eger-Belvárosi Főplébánia plébános
  • Címek:
    1994- érseki tanácsos
    2000- pápai prelátus
    2001- c. prépost

Vízi János

Eger-Belvárosi Főplébánia káplánja

• Született: Kunhegyes, 1985. 10. 01.
  • Pappá szentelték: 2014. 07. 26.
  • Életút:
    2014-2015. Róma, tanulmányi szabadság
    2015-2019. Mezőkövesd II., káplán
    2019.08.01-től Eger Belváros Főplébánia, káplán

Valkó Viktor

Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda igazgatója

dr. Löffler Erzséber

világi elnők

Születésemtől kezdve vagyok a főplébánia híve, itt kereszteltek meg, itt voltam elsőáldozó, ide jártam hittanra és itt is bérmálkoztam. Szakképzettségem szerint középiskolai tanár vagyok, de soha nem dolgoztam tanárként, az első munkahelyem a Dobó István Vármúzeum volt, így lettem muzeológus, most pedig több mint 20 éve vagyok az Egri Főegyházmegye (később Érseki Vagyonkezelő Központ) közgyűjteményeinek igazgatója. Elkötelezett katolikus keresztényként igyekszem ellátni a feladataimat, és úgy tapasztalom, hogy minden munka lehetőséget ad arra, hogy segítségével tanúságot tegyünk hitünkről és így hirdessük az Evangélium örömhírét. Az Úr Jézus különleges ajándékának tartom, hogy a jelenlegi munkám különösképpen is alkalmas erre.

Szauer Mátyás

jegyző

1967-ben születtem Budapesten és ott éltem 14 éves koromig. A győri Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban érettségiztem, 1991-ben szereztem erdőmérnöki diplomát Sopronban. Ott ismerkedtem meg feleségemmel, 1992-ben házasodtunk össze, azóta Egerben élünk, s bár egyikünk sem innen származik, nagyon megszerettük és szívesen maradnánk ebben a városban. Három gyermekünk van: Marcell egyetemista, András fiunk, Anna lányunk gimnazista.
Fakereskedelemmel, mozdonydekorációval és vasútmodell kiadással foglalkozom. Feleségem, Timea saját házunkban egy családi napközit működtet 2-4 éves gyermekek részére - immár tíz éve. Közel 25 éve lakunk a Belvárosi Főplébánia területén és járunk a Bazilikába, gyermekeink itt voltak elsőáldozók, fianink itt bérmálkoztak. Bő tíz éve indítottuk el ismeretségi körünkben a "Szállást keres a Szent Család"-ot. A MÉCS családközösség életében és tevékenységében is részt veszünk.
Az előző két ciklusban a képviselőtestület jegyzője voltam. Most a megújult testület újraválasztott. Szeretném ezt a bizalmat meghálálni, azért dolgozni, hogy az egyházközség a bazilika felújítása alatt és után is valódi közösség legyen, és azon munkálkodni, hogy az Isten házát (és környékét) legalább olyan állapotban hagyjuk a következő nemzedékre, ahogy mi kaptuk.

Horvátné Bartók Beáta

Horváthné Bartók Beáta

Végzettségeimet tekintve hegedű-, magánének-, szolfézs-, ének-zene, és magyartanár; valamint újságíró - szerkesztő vagyok. A Szent István Rádióban zenei szerkesztőként tevékenykedek, valamint a Szerzetesek félórája című műsort szerkesztem. Emellett az Egri Szimfonikus Zenekarnak idén huszonnégy éve már, hogy tagja vagyok,hegedűsként. Két kislányom van, akik a Szent Imre Katolikus Általános Iskolába járnak.

Kelemen József

Nős vagyok, feleségem tanítónő, mindketten nyugdíjasok vagyunk, egy gyermekünk és egy unokánk van.
Gyöngyösön érettségiztem 1972-ben, majd ugyanitt a Kertészeti Egyetem Kertészeti és Agronómiai Karon szereztem üzemmérnöki diplomát. 1992-ben elvégeztem a Kölcsey Ferenc Újságíró Akadémiát Szolnokon, ezt követően pedig az ELTE Szociológiai Intézetében szociológus, terület és településfejlesztő oklevelet kaptam.
1980-tól 1990-ig a Magyar Honvédségnél kinevezett polgári alkalmazottként gazdasági osztályvezető, parancsnok-hadtáphelyettes voltam. Ezt követően Feldebrőn 14 évig a község polgármestere, majd 10 évig vállalkozóként a Tarna Menti Kistérség vidékfejlesztési menedzsere, lapkiadó és szerkesztő. Ezen időszak alatt több helyi lapot írtam és szerkesztettem valamint megjelent 15 önálló könyvecském. A nyugdíjazás előtti három évet Egerben a Magyar Államkincstárnál az Észak-magyarországi Operatív Program pályázatainak ellenőrzésével töltöttem.
Az 1990-es évektől Feldebrőn több cikluson át voltam a Római Katolikus Egyház képviselőtestületének tagja. Nagy megtiszteltetés és öröm számomra, hogy 2019. december elsejétől Eger Belvárosi Főplébánia egyházközségi képviselőtestület tagjává választottak.
A jövőben is törekszem a példamutató keresztény életre és igyekszem a főplébánia képviselőtestületének hasznos tagja lenni, időmhöz, lehetőségeimhez képest Isten ügyét szolgálni.